اطلاعیه

ارسال شده توسط

بسم الله الرحمن الرحیم

(وَ الْباقِياتُ الصّالِحاتُ خَيْرٌ عِنْدَ رَبِّكَ ثَواباً وَ خَيْرٌ ‏أَمَلاً)
ارزش هاى پايدار و شايسته، نزد پروردگارت ثوابش بهتر و اميدبخش تر است» قسمتی از ایه ۴۶ سوره کهف

حدود ده سال پیش در مجلس ختم مرحوم نوید قدسی حرکت وقدمی مثبت برداشته شد که حاج براتعلی قدسی هزینه نهار واحسانات مرحوم را به مسجد اهداء نمودند وبعد از ان هم اطلاع رسانی شد که بجای نهار دادن در مجالس ختم که در شرع مقدس نیز مکروه شمرده شده ، وراث به اندازه توان خود مبلغی را به مسئولین روستا ( شورا – دهیار- هیئت امنای مسجد – هیئت امنای صندوق خودیاری – مدرسه و…) جهت انجام کارهای ارزشمند و ماندگار و حل مشکلات گرده اختصاص دهند و یا وراث شخصا یکی از کمبودها و مشکلات روستایمان را برطرف سازند که این همان باقیات صالحات می باشد و تابحال هم وراث چندین مرحوم (بهروز شعبانی – مصطفی شعبانی – کریم جعفری – سرهاد مقتدری – گلی خانم عدل – محرم فصیحی و سایر مرحومین) مبالغی را به مسجد اهداء نمودند و هزینه گازکشی غسالخانه نیز توسط وراث مرحوم شعبانی انجام شد.
اخیرا نیز اقای خیراله شهبازی از وراث مرحومه سرانگیز تعلیمی مبلغ ۲،۰۰۰،۰۰۰ تومان بجای احسانات به مسجد اهداء نمودند که خداوند انشاءالله قبول و روح انمرحومه را غریق رحمت واسعه خویش فرماید.
ما ارزوی مرگ کسی را نمیکنیم و از خداوند نیز برای تمام اهالی خوشی و شادی و طول عمر با عزت مسئلت داریم اما برای مرگ چاره ای نیست و باید که از این دنیای فانی به دیار باقی بشتابیم و خوش بحال کسانی که برای اخرت خود بذر نیکی و خوبی و تقوا کاشته و برای خود توشه ای مفید مهیا کرده اند. لذا
از همه هموطنان عزیزمان عاجزانه خواهشمندیم که این کار حسنه و فرهنگی در راستای ابادانی روستای گرده ادامه پیدا کرده و اشاعه این امر خیر و اگاهی دادن توسط نخبگان و بزرگان روستا ، کاری واجب و شایسته است که انشاءالله همینطور خواهد بود.
هیئت امنای مسجد جامع گرده مراتب سپاس و قدردانی خود را از وراث اعلام داشته و برای مرحومین نیز علو درجات را از درگاه احدیت خواستار است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.