معرفی کتاب

ارسال شده توسط

کتاب فرهنگ جغرافیایی شهرستان نمین  چاپ ۹۳ اولین بار است که درباره فرهنگ نمین و روستاهای آن پژوهش و تحقیق مفصلی انجام شده است.

این کتاب پژوهش و تألیف محرم یوسفی و علی حقی نوجه ده می باشد که  بعنوان اثر برگزیده در بخش جغرافیا جشنواره کتاب سال استان اردبیل هم انتخاب شده بود.

farhangecografiyayinamin

کتاب دارای ۳۹۲ صفحه می باشد که در صفحه ۱۴۳ آن به روستای گرده پرداخته شده و مطالب خوبی گردآوری شده است.

در کل باید گفت که این کتاب در باب جغرافیا و تاثیر عناصر اقلیمی و تصادفات جاده ای، فرهنگ و هنر، جاذبه های گردشگری و صنایع دستی، ابنیه های تاریخی، آپین و مذهب و معرفی اماکن مذهبی، مشاهیر و مفاخر، خوانین و حکام منطقه، وجه تسمیه، طوایف و قومیتها و در آخر به بیان مشکلات اهالی شهرستان پرداخته و مطالبی به رشته تحریر در آورده است.

2 دیدگاهها

  1. تبريك به مولفين محترم آقايان محرم يوسفي و علي حقي ازبابت نگارش اين اثر علمي وزين و ارزشمند ( کتاب فرهنگ جغرافیایی شهرستان نمین)، جاي بس افتخار است بي شك عزيزان در اين راه پژوهش و تحقیقات گسترده و زحمات بيدريغي متقبل شده‌اند كه تشكر و قدرداني ميگردد. امید است این مجموعه ارزشمند و غنی مورد استفاده عموم الخصوص برنامه‌ريزان شهري و روستايي شهرستان قرارگيرد

  2. درود فراوان به مدیران و نویسندگان عزیز سایت گرده:
    کتاب فرهنگ و جغرافی شهرستان نمین را در سایت گرده دیدم و به دوست عزیزم و همکار قدیمی آقای عسگری تبریگ عرض میکنم و من اطمینان دارم که یکی از ارزنده ترین و جالبترین کتاب ها است. متاسفانه هر چند تلاش کردم موفق به دریافت آن نشدم. شماره شابک آن در کتاب فروشی بین الملی وجود ندارد. و به هیچ طزیقی امکان خرید از کتاب خانه اردبیل نیست. امیدوارم در آینده در مسافرت خود به ایران افتخار خواندن آن را داشته باشم. بهر حال موفقیت روزافزون دوست عزیز آقای عسگری را آرزومندم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.